Vianočné trhy – Banská Bystrica, Urpín, 13.12. 2025

Rok ubehol ako voda, a 40 členov našej turistickej základne sa opäť vybralo na Vianočné trhy, tentokrát do srdca stredného Slovenska – Banskej Bystrice. Šieste najväčšie mesto našej krajiny dýcha históriou, umením, a aj prírodnými krásami v jeho okolí. A tak, ako sa na správnych turistov patrí, sme to poňali aj
my – spojili sme to s turistikou. Zamrznuté ráno s krásnou čistou oblohou v Nitr. Rudne predznamenávalo krásny deň s nádhernými výhľadmi. Žiaľ, po príchode do Bystrice to až také ideálne nebolo. Ani to však väčšinu z nás neodradilo od absolvovania peknej, príjemnej vychádzkovej „túry“. Po serpentínach od žel. stanice BB mesto sme vystúpali smerom ku Kostolíku Povýšenia sv. Kríža. Pokračovali sme smerom na vyhliadku na Urpín, z ktorej sme síce nič nevideli, ale ako sme sa zhodli – aspoň počuli :-). Cesta
lesíkom, plná dobrej nálady, pokračovala na Vartovku, kde sa nachádza hvezdáreň – budova ktorej pôvodne slúžila ako strážna veža, a popri skokanskom areáli Žltý Piesok sme sa dostali späť na Hronské
predmestie. Odtiaľ sme sa rozišli smerom na Námestie SNP, a Námestie Š. Moyzesa, kde už zo stánkov rozvoniavali vianočné dobroty v tekutom, aj tuhom skupenstve. Traja naši súputníci sa po príchode do BB
odviezli taxíkom do Španej doliny. Odtiaľ sa vybrali pešo späť do Bystrice. Odmenou im bolo krásne slnečné počasie s modrou oblohou. Poniektorí z nás vystúpali 101 schodov na Hodinovej veži, z ktorej sa naskytla nádherná vyhliadka na celé námestie. Mnohí sa v srdci stredného Slovenska stretli s priateľmi, rodinou…Opäť úžasný deň…

Prihláste sa na odber noviniek z kstotlak.sk

Po zadaní Vašej emailovej adresy Vám budú automaticky zasielané novinky z nášho webu.